V Karlových Varech vznikne nová železniční zastávka – Karlovarská občanská alternativa

V Karlových Varech vznikne nová železniční zastávka

Už v příštím roce se v Karlových Varech začne stavět nová železniční zastávka. Vznikne u KV Arény a bude sloužit především návštěvníkům celého sportovního komplexu v Tuhnicích. Také by měla alespoň částečně ulehčit silniční dopravě.

„Správa železniční dopravní cesty, která stavbu zajišťuje, již podala projekt pro územní řízení,“ uvedl náměstek karlovarské primátorky Petr Bursík (ODS).

Zastávka bude stát za halou pro míčové sporty. „Od areálu KV Arény bude k zastávce protažen chodník, aby se cestující do areálu co nejjednodušeji dostali,“ řekl Bursík.

V budoucnu se v Karlových Varech počítá s vybudováním také dalších zastávek. Uvažuje se i o zavedení systému takzvaných vlakotramvají, kdy by se železniční tratě na území města využívaly i pro městskou hromadnou dopravu.

Opozice tento záměr vítá. „Jsem rád, že se po letech příprav blížíme k realizaci nové železniční zastávky u KV Areny. Věřím, že to je základní kámen z řady navržených zastávek u městských tratí, které mají v budoucnu tvořit síť městské kolejové dopravy,“ uvedl zastupitel a bývalý primátor Petr Kulhánek (KOA). Přesun části hromadné veřejné dopravy na koleje podle něj mnohdy urychlí dopravu s vyšším komfortem a odlehčí komunikacím. „Vnímám realisticky, že je to otázka dlouhodobé přípravy, včetně zajištění zdrojů financování. Tato první stavba je však velmi důležitá právě jako první krok v dlouhodobě uvažovaném projektu městských vlaků nebo vlakotramvají, jakkoliv ten záměr budeme nazývat,“ doplnil Kulhánek.

Zdroj: karlovarsky.denik.cz, 26.11.2019