Město vyžaduje po dobrovolných hasičích platit poplatky za zbrojnici – Karlovarská občanská alternativa

Město vyžaduje po dobrovolných hasičích platit poplatky za zbrojnici

Podle tiskové zprávy dostali ultimátum karlovarští dobrovolní hasiči sídlící ve Staré Roli; město po nich vyžaduje platit za energie spotřebované v hasičské zbrojnici, nebo si prý mají hledat jiné sídlo.

Podle hasičů je ale běžnou praxí u jiných sborů napříč celou republikou, že za hasičskou zbrojnici neplatí vůbec nic, nebo jen symbolický poplatek. Zdůrazňují také, že každý člen výjezdové jednotky je samozřejmě členem sboru dobrovolných hasičů a někteří ještě vedou kroužek Mladých hasičů. „V roce 2016 jsme měli zaplatit 57 473,- Kč a v roce 2017 částku 28 272,- Kč. Obě částky nám byly následně prominuty. To však neplatí s novým vedením města,“ uvádějí ve své tiskové zprávě.

Zmiňují v ní také dotaci na nákup požární stříkačky ve výši 150 000,-Kč pro Mladé hasiče, kterou v roce 2017 dostali od tehdejšího vedení města a uvádějí k tomu, že spolupráce s ním byla naprosto v pořádku.

„Byl to můj věčný spor s administrativou úřadu, ale nakonec jsem vždy prosadil odpuštění nebo snížení poplatku. Hasiči jsou dobrovolníci,“ uvedl k poplatkům někdejší karlovarský primátor a současný opoziční zastupitel za Karlovarskou občanskou alternativu Petr Kulhánek. A Michaela Tůmová, předsedkyně KOA, ho doplňuje: „Úředník musí dodržovat hospodárnost vynaložených prostředků, ale politik může poukázat na to, že něco je pro město vhodné podpořit, aniž by na to samo vyčleňovalo lidi, platilo je… to za město dělá nezisková organizace.“

Zdroj: Tisková zpráva Sboru dobrovolných hasičů Karlovy Vary – Stará Role
Autor: Petr Slezák