Smlouva k názvu KV Arény prý neplatí – Karlovarská občanská alternativa

Smlouva k názvu KV Arény prý neplatí

Okresní soud v Karlových Varech rozhodl, že smlouva uzavřená v dubnu loňského roku mezi KV Arenou a společnosti Realistic, je neplatná. Podle rozsudku neměla městská společnost KV Arena právo takovou smlouvu bez vědomí svého vlastníka, tedy města, uzavírat. Pro Právo to uvedl jednatel KV Areny Roman Rokůsek. Představitelé společnosti Realistic takový výklad rozhodnutí soudu ovšem odmítají.

„V rozhodnutí soudu je uvedeno, že KV Aréna skutečně neměla právo podepsat bývalým jednatelem takovouto smlouvu. Soud ukládá hlavně povinnosti KV Aréně vrátit to do původního stavu. To znamená dát pryč polepy a názvy, reklamy, které byly učiněny v souladu s touto smlouvou,“ uvedl Rokůsek. Podle zmiňované smlouvy byly dvě haly z městského sportovního komplexu v Tuhnicích přejmenovány a označeny jako Realistic Arena. Smlouva počítala s příjmy od Realistiku v objemu až 5,8 milionu korun na tři roky. Vedení města se taková smlouva zdála nevýhodná, a proto podalo žalobu.

„Společnost Realistic nebyla účastníkem uvedeného sporu, proto předmětem sporu nebylo ani rozhodování o platnosti či neplatnosti smlouvy,“ uvedla pro Právo členka představenstva společnosti Lenka Slunská, podle které je tak smlouva nadále platná a účinná. „Pevně věříme, že jak KV Arena, tak zejména město Karlovy Vary zajistí, že smlouva s naší společností bude řádně plněna a nebude společnosti Realistic vznikat další škoda,“ pokračovala členka představenstva, podle které soud nemohl rozhodnout jinak, protože žalobu podalo město na svoji vlastní společnost, která nároky města hned uznala. „České soudní řízení neumožňuje soudu, aby v takovém případě rozhodl jinak, než že žalobě vyhoví,“ poznamenala Slunská.

Tomáš Trtek (ANO), který má KV Arenu na karlovarském magistrátu jako první náměstek primátorky na starosti, upozorňuje, že jiné sportovní haly v republice mají uzavřené obdobné smlouvy s titulárními reklamními partnery na částky nesrovnatelně vyšší. Připomíná přitom, že KV Arena není pouze hokejovou halou jako jinde, ale multifunkční arénou s tréninkovou halou, přičemž do areálu patří také hala pro míčové sporty a bazénový komplex. „Chtěli bychom, aby to všechno bylo pod jednou značkou,“ prozradil Trtek.

Vedení města chce dojednat s Realisticem nové podmínky smlouvy. Rokůsek i Trtek hovoří v této souvislosti o částkách minimálně 3,5 milionu korun peněžního plnění na jeden rok. Realistic ale na stávající smlouvě nic měnit nechce. „Pokud by výše uvedený soudní spor měl mít dopad na práva naší společnosti, budeme se všemi prostředky, které nám český právní řád poskytuje, bránit,“ uvedla Slunská. Město je ale připravené nápisy stávající reklamního partnera bez nové dohody odstranit a vypsat výběrové řízení na nového hlavního reklamního partnera KV Areny.

Právo – 16.9.2019, Rudolf Voleman