Karlovy Vary zruší kolonádní řád, podle ministerstva je zbytečný – Karlovarská občanská alternativa

Karlovy Vary zruší kolonádní řád, podle ministerstva je zbytečný

Karlovy Vary na doporučení ministerstva vnitra zruší kolonádní řád. Podle ministerstva je duplicitní se Statutem lázeňského místa. Kolonádní řád upravoval chování návštěvníků na kolonádách. Město bude stanovisko ministerstva respektovat, řekl primátor Petr Kulhánek.

Podle ministerstva omezení, která byla v kolonádním řádu, obsahuje i Statut lázeňského místa, který je nadřazeným právním předpisem.

„Nerozumím tomu, proč nemůžeme mít interní směrnici pro chování na kolonádách a předkolonádních prostorech. Nicméně ten názor ministerstva vnitra musíme respektovat. Proto bude nahrazen kolonádní řád na kolonádách výňatky ze Statutu lázeňského místa,“ uvedl Kulhánek.

Kolonádní řád například zakazoval vjezd do kolonádních prostor autům, ale i jízdním kolům nebo skateboardům. Zakazoval také využívání pramenů pro jiné než pitné účely nebo čerpání pramenů do větších nádob.

Kolonády jsou nejcennějšími místy lázeňských měst, a to jak z architektonického pohledu, tak z pohledu ochrany léčivých pramenů. Karlovy Vary mají kolonád hned několik. Mezi nejznámější patří mohutná Mlýnská kolonáda, dřevěná Tržní kolonáda nebo v poslední době často diskutovaná Vřídelní kolonáda.

vary.rozhlas.cz – 19.3.2018
Autor: ČTK